Kamery live
prognoza pogody

Pożyczył rower, by…zastawić go w lombardzie

4 września 2022 14:54

19-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ przywłaszczył rower i sprzedał go w lombardzie. Szybko został zatrzymany przez nowotarskich funkcjonariuszy, którzy odzyskali pojazd. Za przywłaszczenie grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Pożyczył rower,  by...zastawić go w lombardzie

Zdarzenie miało miejsce w środę przed południem na terenie Nowego Targu. Do nastolatka, czekającego na znajomych i opartego o rower, podszedł 19-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ i zapytał, czy może pożyczyć 5 złotych. Pomimo, że chłopak znał z widzenia proszącego o pożyczkę, odmówił. 19-latek podczas dalszej rozmowy zapytał, czy może się przejechać jego rowerem, bo „chciałby go sprawdzić”. Rowerzysta  się zgodził i przekazał mężczyźnie swój jednoślad, prosząc aby nie odjeżdżał zbyt daleko. 19-latek wsiadł na rower i szybko odjechał, nie reagując na wołanie właściciela.

O całym zdarzeniu zostali poinformowani policjanci z Wydziału Prewencji nowotarskiej komendy. Po ustaleniu przebiegu zdarzenia i uzyskaniu rysopisu sprawcy przywłaszczenia, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania. 19-latek został odnaleziony na terenie parku, ale bez roweru. Ustalono, że to mieszkaniec gminy Nowy Targ.  W rozmowie z policjantami zaprzeczał, aby zabrał komuś rower i twierdził, że nic nie wie na temat całej sytuacji. Jednak podczas dalszych czynności w kieszeni kurtki 19-latka funkcjonariusze znaleźli dokument sprzedaży w jednym z lombardów na terenie miasta roweru takiej  marki, jak skradziony, na kwotę 450 złotych . Policjanci znaleźli także w kieszeni 19-latka zlecenie naprawy telefonu i gotówkę w kwocie 350 złotych. Okazało się, że sprawca sprzedał rower w lombardzie, a za część otrzymanych pieniędzy oddał do naprawy swój telefon.

19-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonej mu rzeczy ruchomej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Rower o wartości 1500 złotych został odzyskany i trafił do właściciela.  

źródło: KPP Nowy Targ

os 04.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również