Kamery live
prognoza pogody

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Nowem Bystrem

21 kwietnia 2022 16:33

Wczoraj po godzinie 22, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem odebrał zgłoszenie o pożarze sadzy w budynku mieszkalno-gospodarczym w miejscowości Nowe Bystre.

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Nowem Bystrem

Jak się okazało, chodziło o obiekt o konstrukcji mieszanej, trzykondygnacyjny z poddaszem, kryty blachą. W chwili powstania zdarzenia w budynku przebywało pięć osób, które w chwili przyjazdu zastępu z OSP Nowe Bystre znajdowały się już na zewnątrz w bezpiecznym miejscu.

Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu prowadzonych działań ratowniczych, wygaszeniu paleniska w piecu, wyniesieniu żaru na zewnątrz. Następnie strażacy sprawili linię szybkiego natarcia zakończoną lancą gaśniczą, za pomocą której podano prąd mgły wodnej do wnętrza przewodu kominowego. Po przyjeździe zastępów z JRG Zakopane, z podnośnika hydraulicznego usunięto z przewodu kominowego zalegające i palące się sadze za pomocą szczotki kominowej,

Po ugaszeniu pożaru i usunięciu sadzy z przewodu kominowego skontrolowano obiekt urządzeniami pomiarowymi. Nie stwierdzono zagrożenia pożarowego, ani obecności tlenku węgla. Mieszkańcy wrócili do domu. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z JRG Zakopane oraz zastęp z OSP Nowe Bystre.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Rafał Bańka

źródło: PSP Zakopane

os 21.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również