Kamery live
prognoza pogody

Powroty na “Zakopiance”

3 maja 2021 11:01

Majówka pod Tatrami jeszcze trwa, ale duża część wypoczywających już dziś postanowiła spakować bagaże i wyruszyć w drogę powrotną do domu. Efekt to tworzące się na tzw. “Zakopiance” coraz większe korki.

Powroty na

/fot. Skomielna Biała, GDDKiA w Krakowie/

Największe korki tworzą się w rejonie Klikuszowej, Szaflar i Skomielnej Białej w kierunku Krakowa. W tej pierwszej miejscowości zator sięga momentami Nowego Targu. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość – tylko teraz podróż z Zakopanego do Krakowa wynosi prawie trzy godziny. Tym bardziej niecierpliwym zalecamy objazd przez Kościelisko, Czarny Dunajec, Rabę Wyżną aż do Chabówki, gdzie włączą się z powrotem na popularną “Zakopiankę”. Warto dodać, że natężenie ruchu z godziny na godzinę będzie wzrastać. Niewykluczone, że Policja przejmie sprawy w swoje ręce i zacznie sterować ruchem w newralgicznych miejscach, takich jak choćby skrzyżowanie w Klikuszowej.

Ruch drogowy w drugą stronę – z Krakowa do Zakopanego – jest mały. 

Piotr Starmach 03.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również