Kamery live
prognoza pogody

Powrót wychowanków. Bryniczka i Tomasik ponownie zawodnikami Podhala

Kasper Bryniczka i Damian Tomasik wracają do Podhala Nowy Targ. Pierwszy ostatnie 3 sezony spędził w Comarch Cracovii, natomiast Tomasik dwa lata z rzędu grał w GKS Katowice.

Powrót wychowanków. Bryniczka i Tomasik ponownie zawodnikami Podhala

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – mówi Bryniczka – Miałem inną opcję, ale działacze Podhala byli najbardziej konkretni, więc zdecydowałem się na powrót do Nowego Targu. Wydaje mi się, że tworzy się tutaj coś fajnego, a osoba trenera Gusowa jest tego dobrym przykładem. Nie chcę jednak „nadmuchiwać balona”. Skupiam się na sobie. Chcę przygotować się jak najlepiej do sezonu – dodaje.

Z Cracovią Bryniczka zdobył wicemistrzostwo Polski oraz Super Puchar oraz zagrał w hokejowej Lidze Mistrzów – Troszkę te 3 sezony kosztowały mnie zdrowia, ze względu na kontuzje. Miałem m.in złamaną szczękę, uszkodzone kolana. Ale mimo to zawsze będę dobrze wspominał ten okres i ludzi z którymi pracowałem w Krakowie – podkreśla.

Chciałem wrócić do Nowego Targu ze względów sportowych, ale też rodzinnych. Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć porozumienie z działaczami. Mam nadzieję, że w nowym sezonie będziemy walczyć o najwyższe cele – mówi z kolei Tomasik, który z GKS Katowice sięgnął po dwa brązowe medale Mistrzostw Polski. – Ze sportowego punktu widzenia, patrząc indywidualnie lepiej wspominam ten pierwszy sezon. W zeszłym sezonie, szczególnie z początku dostawałem mało okazji do gry. Generalnie to były pozytywne dwa lata. Poznałem dużo fajnych ludzi i zdobyłem nowe doświadczenia – dodaje Tomasik.

Maciej Zubek 19.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Kibic. SportuWmiescie 09:56 21.06.2020

Bardzo dobra wiadomosc.

Zobacz również