Kamery live
prognoza pogody

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

5 października 2022 13:41

W dniu 4 października2022 na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Przy niesprzyjających warunkach spowodowanych długotrwałymi opadami deszczu rozegrano zawody, które były eliminacjami do zawodów wojewódzkich. Pomimo trudnych warunków do zawodów zgłosiło się  50 sztafet. 

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

W kategorii Licealiada dziewcząt  (dystans 6 x 1000 m) bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w Rabce Zdroju. Srebro wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, natomiast brąz zdobyły uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu. W kategorii Licealiada chłopców (dystans 6 x 1200 m) złoto wywalczyli reprezentanci Zespołu Szkół w Rabce Zdrój, srebro Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu a brąz I Liceum Ogólnokształcące w Rabce Zdroju.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (7-8 klasa, dystans 6 x 1000 m) wśród dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 ze Szczawnicy, srebro zdobyła SP nr 5 z Nowego Targum a brąz pojechał do SP nr 3 w Lipnicy Wielkiej.  Wśród chłopców (dystans 6 x 1200 m) niepokonani byli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, drudzy byli chłopcy z Ponic, natomiast ostatnie miejsce na podium wywalczyli chłopcy z Maniów.

Igrzyska Dzieci: wśród dziewcząt (dystans 6 x 800 m) wygrała SP nr 11 z Nowego Targu, druga była reprezentacja z Kluszkowiec, a trzecia z Sieniawy. Wśród chłopców zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, srebro zdobyli uczniowie z Maniów, a brąz pojechał do Czerwiennego.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować powiat nowotarski na zawodach wojewódzkich w dniu 6 października 2022r., które odbędą się również na lotnisku w Nowym Targu. Ceremonię dekoracji zwycięskich drużyn zaszczycił swoją obecnością Karol Skrzypiec – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego.

mat. nadesłane Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

os 05.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również