Kamery live
prognoza pogody

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

22 kwietnia 2023 09:45

19 i 20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Głównym celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Eliminacje trwały dwa dni i odbyły się w dwóch grupach wiekowych. W młodszej grupie najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej, a w starszej – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych.

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Przez dwa dni uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu nowotarskiego rywalizowali podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu. Pierwszego dnia w turnieju udział wzięło 15 czteroosobowych drużyn, a drugiego dnia – 18 trzyosobowych drużyn. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę podczas testu, składającego się z 25 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Natomiast test – skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Kolejnym etapem były konkurencje praktyczne tj. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, torze sprawnościowym oraz zadanie z udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej.

W pierwszym dniu turnieju, w młodszej grupie najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Podczerwonem, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych. Drugiego dnia eliminacji najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych, a trzecie Szkoła Podstawowa w Zubrzycy Dolnej. Indywidualnie najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Podczerwonem oraz Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych.

Przedstawiciele nowotarskiej policji gratulują wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom wiedzy, umiejętności i osiągniętych wyników.  Składają też serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju: dla Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu za gościnność, Burmistrza Miasta Nowy Targu za poczęstunek dla uczestników,  firmy Chlebek Sport Spytkowice za użyczenie rowerów oraz Multiagencji Lider Nowy Targ za ubezpieczenie zawodników.

Wręczenie nagród dla zwycięzców Turnieju odbędzie się w dniu 8 maja br. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu.

źródło: KPP Nowy Targ

os 22.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również