Kamery live
prognoza pogody

Powiat przekazał namiot Podhalańskiej Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej

23 marca 2022 16:52

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu przekazany został dziś do użytkowania dla Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej namiot, zakupiony z budżetu powiatu. Członkowie grupy w ostatnich tygodniach niosą pomoc osobom medyczną i ratunkową poszkodowanym w wyniku działań wojennych na terytorium Ukrainy.

Powiat przekazał namiot Podhalańskiej Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej

Podhalańska Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza działa na rzecz osób zaginionych oraz osób, których życie lub zdrowie jest zagrożone. Niejednokrotnie działania takie trwają od kilku do kilkudziesięciu godzin, zatem wykorzystanie takiego namiotu będzie zapewne dużym ułatwieniem w prowadzeniu swoich działań statutowych.

PGPR współpracuje z innymi służbami poprzez wspieranie ich działań, często przy poszukiwaniu zaginionych osób. Obecnie członkowie grupy nieustannie prowadzą działania z zakresu udzielania medycznych czynności ratunkowych u osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych na terytorium Ukrainy.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 23.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również