Kamery live
prognoza pogody

Powiat nowotarski wyróżniony “za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej”

4 kwietnia 2024 10:58

W dniu 3 kwietnia 2024r. w Auli Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu odbyło się podsumowanie Systemu Wspołzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok 2023. Spotkanie było okazją do wyróżnienia zasłużonych działaczy sportu i okazją do przyznania okolicznościowych medali i odznaczeń.

Powiat nowotarski wyróżniony

Starosta Nowotarski zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Nowotarskiego w sprawie ustanowienia odznaczeń Powiatu Nowotarskiego przyznał Medal Pamiątkowy Podhala osobie na trwałe zapisanej w historii sportu Podhala. Medal ten otrzymał Tadeusz Kalata – zasłużony trener, działacz a przede wszystkim wychowawca młodzieży. W zastępstwie Starosty Krzysztofa Fabera Medal wręczyli Bogusław Waksmundzki i Karol Skrzypiec – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego.

Wiceprezes Małopolskiego Sportowego Związku Sportowego w Krakowie – Feliks Piwowar oraz Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Nowym Targu – Stanisław Mrowca wręczyli Medal Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego” Staroście Powiatu Nowotarskiego – Krzysztofowi Faberowi.

Za wyróżniającą się postawę wśród szkół powiatu nowotarskiego przyznano Zbiorową odznakę „Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej” Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Okolicznościowe medale otrzymały następujące szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Jabłonce reprezentująca ośrodek sportowy Rabka Zdrój oraz Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu reprezentująca ośrodek sportowy Nowy Targ.

Wiceprezes Feliks Piwowar podkreślił wyróżniającą się postawę powiatu nowotarskiego w Małopolsce, który regularnie zajmuje w systemie 2 miejsce w województwie ustępując nieznacznie Krakowowi, z którym trudno się rywalizuje choćby z racji liczby uczniów i dyscyplin, które w dużym ośrodku, jakim jest Kraków, prężnie rozwijają się w klubach sportowych. Jednak organizacja systemu sportu szkolnego w powiecie nowotarskim stawiana jest za wzór do naśladowania. Dzieje się to dzięki wsparciu Zarządowi Powiatu Nowotarskiego oraz Powiatowemu Centrum Kultury w Nowym Targu, które ten system realizuje.

/źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Andrzej Lach 04.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również