Kamery live
prognoza pogody

Poważny wypadek w Pieninach

17 września 2022 21:36

Dziś o godzinie 15 dotarło zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który potrzebuje pomocy na niebieskim szlaku z Trzech Koron w kierunku Góry Zamkowej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że poprzez niefortunny upadek, młody turysta spadł około 50 metrów stromym zboczem doznając licznych ran głowy i poważnego urazu kręgosłupa. Konieczny był transport mężczyzny śmigłowcem TOPR. 

Poważny wypadek w Pieninach
 
Ratownicy GOPR wspólnie z będącymi na miejscu świadkami zdarzenia udzielili niezbędnej pomocy i przygotowali wstępnie poszkodowanego do transportu śmigłowcem TOPR, którego załoga desantowała się w pobliżu za pomocą technik linowych i wsparła działania ratownicze.
 
– Po raz kolejny dziękujemy świadkom zdarzenia za szybką reakcję i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu koledze oraz przygodnym turystom, którzy naszli na wypadek podczas jego trwania i bez wahania włączyli się do pomocy. OSP KSRG Moszenki – macie w swoich szeregach wzorowego strażaka, ratownika medycznego, który wspólnie z narzeczoną wsparli i bardzo pomogli w naszych działaniach. Dziękujemy! – czytamy we wpisie ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR na Facebooku.
 
źródło, zdjęcia: GP GOPR/Facebook
 
 
os 17.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również