Kamery live
prognoza pogody

Potyczki na miniaturową skalę w Spółdzielczym Domu Kultury

“Wojnacja jest dynamiczną grą taktyczną, symulującą starcia małych oddziałów w świecie fantasy” – czytamy na oficjalnej stronie gry.

Potyczki na miniaturową skalę w Spółdzielczym Domu Kultury

/fot. Andrzej Lach/

Sobotnie spotkanie Nowotarskiego Klubu Fantastyki stało pod znakiem Wojnacji. Wojnacja to figurkowa gra bitewna polskiego autorstwa. Zasady tego systemu są w pełni darmowe – zarówno podręcznik jak i karty dostępne są na oficjalnej stronie. Graczom potrzebne są figurki – te mogą być dowolne tak długo, jak utrzymane są w skali 28/32 mm. Jest to hobby które pozwala na rozwój kreatywności graczy poprzez przygotowywanie odpowiednich makiet, plansz do gry, podstawek i oczywiście samych figurek.


Podczas rozgrywki każdy z graczy musi mieć wcześniej przygotowaną armię reprezentującą jedną z frakcji od Goblinów przez Krasnoludy po Rycerskie Lenna oraz wiele innych – każdy znajdzie coś dla siebie. Przed rozpoczęciem partii każdy z graczy przygotowuje odpowiednią liczbę kart reprezentujących jednostki w taki sposób, aby zmieścić się we wcześniej ustalonym przedziale punktowym. Warunkiem zwycięstwa najczęściej jest eliminacja wszystkich jednostek wroga, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast tego rozegrać jeden z przygotowanych wcześniej przez twórców scenariuszy.

W Spółdzielczym Domu Kultury zostały rozegrane trzy starcia, jednak największą uwagę przykuła druga z kolei rozgrywka, podczas której czterech graczy podzieliło się na sojusze po dwie osoby – Władcy Bestii wraz z Ognistym Smokiem kontra Gobliny z Nieumarłymi. W celu rozegrania większej bitwy, połączono dwie standardowe plansze, rozstawiono makiety reprezentujące oblegane miasteczko gdzieś na uboczu oraz rozpoczęła się walka. Hordy nieumarłych i goblinów zwyciężyły dzięki przewadze liczebnej i strategicznemu wyłapywaniu kluczowych jednostek wrogów.

Informacje dotyczące kalendarza spotkań znajdziemy w mediach społecznościowych Konwentu Fantastyki Oscypkon oraz Spółdzielczego Domu Kultury. Aby być na bieżąco z planowaną tematyką spotkań lub móc zaproponować realizację swoich własnych pomysłów, można dołączyć do serwera Discord.

Andrzej Lach 10.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Kudi 15:08 10.04.2024

Fajnie, że poruszacie takie tematy na tej stronie. Pozdrawiam :)

Zobacz również