Kamery live
prognoza pogody

Potrzeba była zbyt silna

8 lutego 2019 10:08

Nowotarscy policjanci zatrzymali czwórkę złodziei, którzy okradli sklepy przy placu Evry na łączną wartość ponad 1,5 tysiąca złotych. Większość skradzionych rzeczy stanowił alkohol.

Potrzeba była zbyt silna

W poniedziałek po godzinie 16:00 dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 lat ukradli 9 butelek z alkoholem ze sklepu przy placu Evry i uciekli. Za złodziejami pobiegł ochroniarz sklepu, który dogonił ich w rejonie pobliskiego skrzyżowania. Awanturujących się mężczyzn zauważył przejeżdżający patrol policji. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i po wyjaśnieniu powodu szarpaniny zatrzymali dwóch sklepowych złodziei. Zatrzymani to mieszkańcy Rabki-Zdroju i Nowego Targu. Ukradli alkohol o wartości blisko 800 złotych.

W tym samym czasie 36-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta z Nowego Targu w sąsiednim sklepie zrobili zakupy i nie płacąc za nie wyszli z budynku. Otwarcie drzwi umożliwił im czekający przy wejściu 46-latek ze Skawy. Całą sytuację zauważył ochroniarz sklepu, który natychmiast pobiegł za złodziejami, jednak nie udało się mu się ich zatrzymać. Mężczyzna odzyskał jedynie koszyk ze skradzionymi artykułami spożywczymi, kosmetykami i alkoholem o łącznej wartości 750 złotych, a o całej sytuacji powiadomił policję. Tymczasem trójka złodziej poszła do sklepu obok. Tam, jak się okazało, 46-latek tym razem nie chciał zapłacić za butelkę wódki. Kolejny patrol rozpoznał i zatrzymał sprawców. Zatrzymani zostali przewiezieni do nowotarskiej komendy. 

Następnego dnia – po wytrzeźwieniu – cała piątka usłyszała zarzuty kradzieży z art. 278§1 k.k. za co grozi kara od 3 miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 08.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również