Kamery live
prognoza pogody

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Ludźmierzu

14 stycznia 2020 17:40

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę około godziny 17.00 w Ludźmierzu na ulicy Jana Pawła II na oznakowanym przejściu dla pieszych. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Seat potrącił przechodzące przez przejście dwie 13-latki.

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Ludźmierzu

Dziewczyny zostały przewiezione do szpitala z obrażeniami (złamany obojczyk, uraz twarzy) na szczęście nie zagrażającymi ich życiu.  Kierujący był trzeźwy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone przez nowotarskich policjantów postępowanie.

-Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, czy skrzyżowania oraz  dostosowanie prędkości do obecnie panujących warunków na drodze. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać – apeluje policja.

źródło: KPP Nowy Targ

os 14.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również