Kamery live
prognoza pogody

Poszukiwany wpadł na kradzieży w nowotarskim sklepie

7 lutego 2024 10:36

Amator markowych ubrań wpadł na kradzieży sklepowej. Został ujęty przez ekspedientkę, która o całym zdarzeniu powiadomiła policję. Dodatkowo okazało się, że 53-latek był poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, a następnie do zakładu karnego.

Poszukiwany wpadł na kradzieży w nowotarskim sklepie

– W piątek, około godziny 19.30 dyżurny nowotarskiej komendy trzymał informację o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej na terenie Nowego Targu. Po przyjeździe pod wskazany adres policjanci zastali ekspedientkę oraz zamkniętego w sklepie mężczyznę. 53-letni nowotarżanin w torbie schowane miał markowe ubrania o wartości blisko tysiąca złotych, skradzione w różnych sklepach – relacjonuje podkom. Dorota Garbacza, rzeczniczka nowotarskiej policji.

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu, celem odbycia kary ponad 200 dni pozbawienia wolności. Złodziej został zatrzymany. 53-latka przewieziono do komendy, a następnie do zakładu karnego, gdzie będzie czekał na rozprawę. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

– Tego dnia policjanci na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymali łącznie siedem osób poszukiwanych przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu. Wszyscy trafili do zakładu karnego, gdzie będą odbywać kary pozbawienia wolności za popełnione czyny – dodaje podkom. Dorota Garbacz.

 

ag 07.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również