Kamery live
prognoza pogody

Poszukiwany dwoma listami gończymi – zatrzymany przez nowotarską Policję

26 kwietnia 2018 13:49

Policjanci z “drogówki”, przeprowadzając standardową kontrolę zatrzymali na terenie Nowego Targu 47-letniego kierowcę, który był pod wpływem alkoholu i bez uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jak się wkrótce okazało, mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi przez  Sąd Rejonowy dla Warszawa-Wola i Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem i paserstwo. 

Poszukiwany dwoma listami gończymi - zatrzymany przez nowotarską Policję

We wtorek tj. 24 kwietnia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzili działania, których  celem jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Rano, około godziny 8.00 w Nowym Targu zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Citroen, którym kierował 47-letni mieszkaniec tej miejscowości. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Po sprawdzeniu 47-latka w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy dla Warszawa-Wola i Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku i sześciu miesięcy, za przestępstwa  popełnione w 2009 i 2011 roku tj. kradzież z włamaniem oraz paserstwo.  Mężczyzna został zatrzymany w tutejszej komendzie. Następnego dnia przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany został przewieziony przez funkcjonariuszy do zakładu karnego.

źródło: KPP Nowy Targ

os 26.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również