Kamery live
prognoza pogody

Poszukiwany 51-latek “wpadł” podczas kontroli drogowej

27 lutego 2021 20:40

Policjanci z nowotarskiej drogówki zatrzymali 51-letniego mieszkańca Nowego Targu, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Wpadł, bo…rozmawiał przez komórkę podczas prowadzenia pojazdu. 

Poszukiwany 51-latek

24 lutego br. w południe, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, podczas przejazdu zakopianką w miejscowości Szaflary zauważyli kierującego citroenem, który korzystał z telefonu komórkowego podczas jazdy. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został zatrzymany do kontroli drogowej.

Za kierownicą citroena siedział  51-letni nowotarżanin. Podczas kontroli,  po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że nowotarżanin nie powinien w ogóle kierować samochodem, bo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie pod wpływem alkoholu.  Dodatkowo był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Kraków do ustalenia miejsca pobytu i przez Sąd Rejonowy w Krakowie, celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. 

51-latek został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego.  Zatrzymanemu za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów,  grozi kara  pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

os 27.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również