Kamery live
prognoza pogody

Poszukiwany 21-latek naraził policjanta na utratę życia lub zdrowia

19 grudnia 2021 09:51

Tatrzańscy policjanci ujęli poszukiwanego mężczyznę, który podczas zatrzymania naraził interweniującego funkcjonariusza na utratę życia i zdrowia

Poszukiwany 21-latek naraził policjanta na utratę życia lub zdrowia

W minioną sobotę (11 grudnia 2021) wieczorem, patrolujący miasto tatrzańscy policjanci zauważyli w samochodzie poszukiwanego 21-latka w towarzystwie kobiety. Policjanci w dogodnym momencie zatrzymali pojazd, a jeden z funkcjonariuszy podbiegł do poszukiwanego, który siedział na miejscu pasażera.

-Policjant zdążył uchwycić mężczyznę przez otwarte okno, ale pojazd nagle ruszył ciągnąc policjanta. Kobieta pod presją poszukiwanego mężczyzny nie reagowała na wezwania do zatrzymania samochodu. Pomimo grożącego niebezpieczeństwa policjant nadal trzymał poszukiwanego, a samochód pokonał kilkadziesiąt metrów – relacjonuje zakopiańska policja. 

Ostatecznie para pochodząca z powiatu tatrzańskiego została zatrzymana i usłyszała zarzuty zmuszania do zaniechania czynności prawnej, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 13 grudnia br. zakopiański sąd aresztował poszukiwanego 21-latka do czasu sądowego finału tej sprawy. Natomiast 28-letnia kobieta została objęta dozorem policyjnym.

źródło: KPP Nowy Targ

os 19.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również