Kamery live
prognoza pogody

Poszukiwania zaginionego zakończone sukcesem (zdjęcia)

19 września 2022 10:24

W sobotę 17 września służby ratunkowe zostały zaalarmowane o zaginięciu w lesie mężczyzny chorego na Alzheimera. Mężczyznę udało się zlokalizować przy użyciu drona, a następnie skierowano w to miejsce strażaków.

Poszukiwania zaginionego zakończone sukcesem (zdjęcia)

Strażacy niemal z całego powiatu tatrzańskiego zostali zaangażowani w poszukiwania starszego mężczyzny, który zagubił się w lasach pomiędzy Małem Cichem, a Murzasichlem w powiecie tatrzańskim.

Podczas spaceru w lesie zaginął tam starszy mężczyzna chory na Alzheimera, dodatkowo z poważną wadą słuchu. Z mężczyzną cały czas był kontakt telefoniczny, jednak nie potrafił on określić swojej lokalizacji – informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku.

Do akcji poszukiwawczej zadysponowano w pierwszej kolejności zastępy w pojazdach terenowych oraz na quadach, a także posiadające na wyposażeniu drony oraz grupy poszukiwawczo-ratownicze.

Po kilku godzinach akcji mężczyznę udało się zlokalizować dronem, a następnie pokierować w to miejsce ratowników. Poszukiwany został odnaleziony cały i zdrowy – informują strażacy z Kościeliska.

fot. OSP Kościelisko

Redakcja 19.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również