nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Poszukiwania w Gorcach

Młody mężczyzna chciał świętować swoje 27 urodziny na łonie natury. Ostatecznie policjanci i ratownicy GOPR odnaleźli go wyziębniętego na stokach Lubania po całonocnych poszukiwaniach.

O wielkim szczęściu i prezencie od losu może mówić turysta, który wybrał się w swoje 27 urodziny na pieszą wycieczkę w góry i całą noc spędził brodząc w głębokim śniegu. W nocy temperatura otoczenia spadła do około -18 stopni C.

Wczoraj po godzinie 19:00 ratownicy otrzymali wezwanie o mężczyźnie, który udał się żółtym szlakiem na Lubań i od godziny 14:00 nie ma z nim żadnego kontaktu (później okazało się, że jego telefon się rozładował, a finalnie został zgubiony w głębokim śniegu). Ratownicy podzieleni na zespoły do godziny 3:30 sprawdzali szlaki, polany, potoki oraz możliwe drogi odejścia poszkodowanego. W trakcie prowadzonych działań poszkodowany odnalazł się w dobrej kondycji. Oprócz lekkiego wychłodzenia i przemoczonych ubrań skończyło się na szczęście tylko na zmęczeniu i strachu. 

W akcji brało udział 13 ratowników GOPR oraz policja.

Apelujemy, aby nie wychodzić w góry samotnie. Na szlakach panują trudne warunki do uprawiania pieszej turystyki, zalecamy poruszanie się w rakietach śnieżnych lub nartach skiturowych. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze oraz dodatkowej żywności, łącznie z ciepłą herbatą w termosie.

 

/źródło: GOPR/

1 1

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna