Kamery live
prognoza pogody

Poszukiwania w Gorcach

23 stycznia 2019 12:14

Młody mężczyzna chciał świętować swoje 27 urodziny na łonie natury. Ostatecznie policjanci i ratownicy GOPR odnaleźli go wyziębniętego na stokach Lubania po całonocnych poszukiwaniach.

Poszukiwania w Gorcach

O wielkim szczęściu i prezencie od losu może mówić turysta, który wybrał się w swoje 27 urodziny na pieszą wycieczkę w góry i całą noc spędził brodząc w głębokim śniegu. W nocy temperatura otoczenia spadła do około -18 stopni C.

Wczoraj po godzinie 19:00 ratownicy otrzymali wezwanie o mężczyźnie, który udał się żółtym szlakiem na Lubań i od godziny 14:00 nie ma z nim żadnego kontaktu (później okazało się, że jego telefon się rozładował, a finalnie został zgubiony w głębokim śniegu). Ratownicy podzieleni na zespoły do godziny 3:30 sprawdzali szlaki, polany, potoki oraz możliwe drogi odejścia poszkodowanego. W trakcie prowadzonych działań poszkodowany odnalazł się w dobrej kondycji. Oprócz lekkiego wychłodzenia i przemoczonych ubrań skończyło się na szczęście tylko na zmęczeniu i strachu. 

W akcji brało udział 13 ratowników GOPR oraz policja.

Apelujemy, aby nie wychodzić w góry samotnie. Na szlakach panują trudne warunki do uprawiania pieszej turystyki, zalecamy poruszanie się w rakietach śnieżnych lub nartach skiturowych. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze oraz dodatkowej żywności, łącznie z ciepłą herbatą w termosie.

 

/źródło: GOPR/

redakcja 23.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również