Kamery live
prognoza pogody

Poszukiwania turysty, który zboczył ze szlaku

19 października 2021 12:54

W niedzielę wieczór, ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR wspólnie z policją prowadzili poszukiwania 38-letniego turysty z Kielc. Mężczyzna zboczył ze szlaku, schodząc z ze szczytu górskiego Luboń Wielki, po czym zakwaterował się w pensjonacie i poszedł spać, nie informując nikogo o miejscu pobytu. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było ponad 30 ratowników i policjantów, a działania prowadzono z wykorzystaniem quadów i psów tropiących. 

Poszukiwania turysty, który zboczył ze szlaku

W niedzielę wieczorem, dyżurny Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju otrzymał zgłoszenie o prowadzonych przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR poszukiwaniach zaginionego turysty z Kielc. 38-latek podczas schodzenia ze szczytu górskiego Luboń Wielki około godziny 17:00 odłączył się od grupy znajomych.

-Mężczyzna nie wrócił w miejsce, gdzie wcześniej zaparkowali samochody. Znajomi od kilku godzin nie mieli z nim kontaktu, gdyż nie zabrał ze sobą telefonu. Zaniepokojeni poinformowali ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR o zaginięciu 38-latka. Ratownicy natychmiast rozpoczęli poszukiwania – relacjonuje Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

Działania w terenie prowadzone były z wykorzystaniem quadów i psów tropiących. Z uwagi na nadchodzącą noc, w poszukiwania zaginionego zaangażowano także policjantów z Rabki-Zdroju oraz funkcjonariuszy z Nieetatowej Grupy do Działań Poszukiwawczych działającej przy nowotarskiej komendzie. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było ponad 30 ratowników i policjantów. Oprócz działań prowadzonych w terenie, sprawdzono także monitoring, okoliczne szpitale, hotele i pensjonaty. Po północy policjanci ustalili, że 38-latek … cały i zdrowy spał w jednym z hoteli na terenie Rabki-Zdroju. Mężczyzna po zejściu ze szlaku, zakwaterował się w pensjonacie i poszedł spać , nie informując nikogo o miejscu pobytu pomimo, że tego wieczoru miał wracać ze znajomymi do miejsca zamieszkania.

Przypominamy i apelujemy. Wychodząc w góry nigdy nie należy zbaczać z wyznaczonych szlaków i odłączać się od grupy. Zawsze należy zadbać o odpowiednie wyposażenie, w tym naładowany telefon komórkowy. Nie narażajmy się niepotrzebnie na niebezpieczeństwo. Tym, co przede wszystkim powinniśmy zabrać to zdrowy rozsądek.

źródło: KPP Nowy Targ

os 19.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również