Kamery live
prognoza pogody

Poszukiwani wpadli bo… nie mieli maseczki

15 kwietnia 2021 15:58

Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych, którzy wpadli podczas interwencji w związku z nie stosowaniem się do obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Poszukiwani wpadli bo... nie mieli maseczki

Wczoraj (14.04.2021) w południe, w Nowym Targu podczas patrolu, policjanci z nowotarskiej komendy zauważyli mężczyznę, który nie stosował się obowiązujących obostrzeń i zlekceważył obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Sprawcą wykroczenia był 37-letni nowotarżanin. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 37-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy odbywając karę pozbawienia wolności za uchylanie się od wykonania obowiązku alimentacyjnego.

Natomiast przed północą policjanci interweniowali w centrum miasta wobec grupy mężczyzn. Jeden z nich nie stosował się do obowiązku zasłaniani nosa i ust.  Za popełnione wykroczenie 34-latek został ukarany mandatem karnym. Policjanci podczas interwencji w systemie policyjnym sprawdzili jednak całą czwórkę. Okazało się, że kolega ukaranego mandatem, 26-latek obecnie mieszkający na terenie Nowego Targu, był poszukiwany przez łódzki sąd za kradzieże do odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwany został zatrzymany i trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy za popełnione przestępstwa kradzieży.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 15.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również