Kamery live
prognoza pogody

Posiedzenie sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa – na Podhalu

13 marca 2017 16:24

W najbliższą środę i czwartek 15-16 marca na terenie powiatu nowotarskiego odbędzie się wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji ochrony środowiska, poświęcone przede wszystkim ochronie powietrza ze szczególnym uwzględnieniem terenu uzdrowisk. 

Posiedzenie sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa - na Podhalu

Posłanka Anna Paluch na zwołanej dziś konferencji prasowej przedstawiła plan dwudniowego posiedzenia komisji – pierwszego wyjazdowego w tej kadencji Sejmu. 

W pierwszym dniu, posłowie zwiedzą Geotermię Podhalańską, by następnie udać się do Zakopanego na spotkanie z władzami Geotermii, podczas którego rozmawiać będą nad perspektywami i możliwościami wykorzystania OZE w Polsce. Na spotkanie zostali zaproszeni  wójtowie i burmistrzowie z wszystkich gmin podhalańskich.

W drugim dniu zaplanowana jest wizyta w Rabce-Zdroju, zwiedzanie uzdrowiska oraz spotkanie poświęcone tematyce ochrony powietrza stricte w uzdrowiskach. Ma zostać wówczas uchwalony dezyderat, który jest właśnie przygotowywany przez panią poseł Annę Paluch – wiceprzewodniczącą komisji. Zaproszenie na posiedzenie komisji w Rabce wysłane zostało dodatkowo do wójtów wszystkich gmin uzdrowiskowych z terenu południowej Małopolski. 

Minister Środowiska na przykładzie Rabki-Zdrój, przedstawi informacje o skuteczności i wiarygodności badań na temat czystości powietrza na terenie uzdrowisk. 

Rozpatrzenie informacji na temat systemu Państwowego Monitoringu Środowiska przedstawią z kolei: Główny Inspektor Ochrony Środowiska Marek Haliniak, Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko, Dyrektor Laboratorium referencyjnego i wzorcującego GIOŚ Tomasz Frączkowski.

W planie są również wystąpienia pani prezes Uzdrowiska Rabka SA Jadwigi Kawwy, przedstawiciela Najwyższej Izby Kontroli, pani burmistrz Rabki-Zdroju Ewy Przybyło oraz rabczańskiego ekodoradcy Stanisława Kiersztyna.

/os

NT24TV 13.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również