Kamery live
prognoza pogody

Pościg ulicami Krościenka

29 lutego 2024 11:17

Policjanci ze Szczawnicy po pościgu zatrzymali 44-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwa czeka go sprawa w sądzie.

Pościg ulicami Krościenka

W poniedziałkową noc policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy uzyskali informację o nietrzeźwym kierującym, który jeździ po terenie Krościenka nad Dunajcem. Funkcjonariusze pojechali we wskazany rejon, gdzie zauważyli samochód osobowy marki BMW odpowiadający temu ze zgłoszenia. Kierowca na widok radiowozu, zamiast zastosować się do wydawanych poleceń, przyspieszył i zaczął uciekać. W pewnym momencie zatrzymał się, wysiadł z samochodu i ucieczkę kontynuował pieszo. Szybko jednak został zatrzymany  i obezwładniony przez policjantów. Kierowcą okazał się 44-latek ze Szczawnicy. Podczas zatrzymania naruszył on nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy, kopiąc i szarpiąc ich za mundur. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, jednak z uwagi na to, że nie chciał dmuchać w alkomat, pobrano mu krew do badania. Następnie uciekinier został przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie dzisiaj usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz naruszenia nietykalności cielesnej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Krościenku nad Dunajcem.

/ źródło KPP Nowy Targ/

Andrzej Lach 29.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również