Kamery live
prognoza pogody

Poniedziałkowa sesja “na żywo” – z nadaniem Honorowych Obywatelstw

28 maja 2016 08:33
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Na najbliższy poniedziałek, 30. maja, zaplanowana jest XXIII Sesja Rady Miasta. Początek – o godz. 15.00. Miejsce – jak zwykle, sala obrad Urzędu Miasta (ul. Krzywa 1).   

W porządku obrad – m.in. sprawozdanie z realizacji rocznego programu współpracy miejskiego samorządu z organizacjami pozarządowymi w minionym roku i zmiana uchwały dotyczącej wysokości oraz sposobu pobierania opłaty targowej. Rada wyrazi też swoją opinię o projekcie Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie planu ochrony Gorczańskiego Parku Narodowego. Uchwałą zostaną przyjęte kolejne korekty w budżecie miasta i zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Oznaką determinacji władz miasta w porządkowaniu targowego żywiołu jest natomiast przygotowany na poniedziałkową sesję projekt uchwały o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego NOWY TARG 33 (Zajezdnia). Od ukształtowania zapisów tego planu zależy, czy tworzony na terenie dawnej zajezdni PKS plac targowy – konkurencja wobec Nowej Targowicy – będzie miał szansę na zalegalizowanie, czy też nie. 

Ważnym punktem sesji stanie się przyznanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Nowego Targu trzem zasłużonym i rozsławiającym go osobom: Wandzie Szado-Kudasikowej, Januszowi Stokłosie i Tadeuszowi Błażusiakowi.

Medale za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu mają być natomiast przyznane: chórmistrzowi i organiście Piotrowi Augustynowi, rzeźbiarzowi Michałowi Batkiewiczowi, nauczycielowi francuskiego  zasłużonemu dla bliźniaczych kontaktów Nowego Targu z podparyskim Evry – Konradowi Nowakowi i legendzie nowotarskiego hokeja, czyli Towarzystwu Sportowemu Old Boys Podhale.

Honorowe Obywatelstwa i Medale zostaną wręczone już na czerwcowej, uroczystej sesji Rady. 

Poniedziałkowe obrady będą kolejnymi transmitowanymi na żywo przez Nowotarską Telewizję Kablową w kanale lokalnym oraz za pośrednictwem portalu nowytarg24.tv.

Zapraszamy!

NT24TV 28.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również