Kamery live
prognoza pogody

Ponad milion w pełni zaszczepionych Małopolan. W weekend – kolejna akcja szczepień

2 lipca 2021 18:11

Już ponad milion mieszkańców województwa małopolskiego jest w pełni zaszczepionych. Wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu Małopolan, służb odpowiedzialnych za przygotowanie stacjonarnych punktów, weekendowych akcji szczepień oraz samorządów angażujących swoje siły w promocję. W najbliższy weekend – kolejne akcje szczepień w 11 miejscach w Małopolsce, m.in. w Niedzicy. 

Ponad milion w pełni zaszczepionych Małopolan. W weekend - kolejna akcja szczepień

– Bardzo się cieszę, że w Małopolsce jest w pełni zaszczepionych już ponad milion mieszkańców. To przejaw ogromnej odpowiedzialności za zdrowie i życie, swoje i najbliższych. Potrzeba zaangażowania jeszcze większej liczby mieszkańców naszego województwa, by poziom Małopolan w pełni zaszczepionych był znacznie wyższy. Stąd organizacja weekendowych akcji szczepień – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita

Już w najbliższy weekend ruszają kolejne plenerowe punkty szczepień, organizowane przez małopolskie samorządy. Jednostki samorządu terytorialnego angażując się w akcje szczepień, mogą liczyć na jednorazowe dofinansowanie działań promujących szczepienia przeciw COVID-19. Wysokość środków zależy od liczby mieszkańców gminy – samorządy poniżej 30 tysięcy mieszkańców otrzymują 10 tysięcy złotych, a największe 40 tysięcy złotych.

 – Już w najbliższy weekend będziemy szczepili w 11 miejscach w Małopolsce. Jeden punkt będzie na płycie Rynku w Bochni, inny będzie w Krakowie na Małym Rynku. Kolejne w: Konarach, Kleczy Dolnej, Bolesławiu, Sieprawiu, Pojałowicach, Szycach, Niedzicy i Bieczu. Chcemy dotrzeć ze szczepieniami wszędzie. Dane wskazują, że robimy wszystko, by zaszczepić jak największą liczbę mieszkańców – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W najbliższych dniach w Małopolsce szczepienia będą realizowane:

 • 3 – 4 lipca – Bochnia – płyta Rynku,
 • 3 – 4 lipca – Kraków – Mały Rynek,
 • 3 lipca – Klecza Dolna – OSP Klecza,
 • 3 lipca – Bolesław – Park w Bolesławiu,
 • 3 lipca – Konary – Bonifraterska Fundacja Dobroczynna,
 • 3 lipca – Szyce – Targ w Szycach,
 • 4 lipca – Siepraw – Orlik,
 • 4 lipca – Pojałowice – Remiza OSP,
 • 4 lipca – Rzyki – Remiza OSP w Rzykach,
 • 4 lipca – Niedzica – Gminny Ośrodek Kultury,
 • 4 lipca – Biecz – budynek biblioteki.

– Zachęcam wszystkich Małopolan do udziału w akcjach szczepień. Poprzednie akcje weekendowe pokazały, że zainteresowanie mieszkańców i turystów, odwiedzających Małopolskę jest ogromne. Musimy pamiętać, że tylko w pełni zaszczepieni, chronimy siebie i bliskich przed negatywnymi skutkami epidemii. Chcemy dotrzeć ze szczepionkami do każdego mieszkańca naszego województwa, stąd zaangażowanie samorządów lokalnych w propagowanie tych akcji – dodaje wojewoda Łukasz Kmita.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

os 02.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również