Kamery live
prognoza pogody

Ponad dwa tysiące osób uratowanych

25 lutego 2019 12:02

Ratownicy GOPR podsumowali ubiegły rok. Na terenie całego kraju dzięki ich pomocy uratowano 2176 osób.

Ponad dwa tysiące osób uratowanych

Początek tego roku zaczął się niezwykle pracowicie dla ratowników grupy podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tylko w styczniu ratownicy stacjonujący w Gorcach musieli interweniować prawie dziesięciokrotnie, zazwyczaj jadąc na pomoc osobom, które nie podołały ciężkim warunkom pogodowym. Choć sezon zimowy w Gorcach, Babiej Górze i Pieninach nadal trwa, to ratownicy w lutym odnotowali zdecydowanie mniej zgłoszeń niż przed miesiącem.

To też okazja do podsumowania ubiegłego, 2018-ego roku. GOPR-owcy opublikowali statystyki związane z przeprowadzonymi przez nich akcjami ratunkowymi na terenie całej Polski. Według danych ratownicy uratowali 2176 osób, które zabłądziły, utknęły w ciężkim terenie bądź zraniły się w trakcie podróży. W tym celu zorganizowano 1722 akcje ratunkowe i wyprawy, z czego większość dotyczyła sezonu zimowego i wakacji.

Na pomoc, asekurację czy przetransportowanie osób poszkodowanych ratownicy w 2018 roku łącznie poświęcili niemal 223 tysiące godzin.

Coroczne podsumowanie ubiegłego roku to także okazja do wsparcia pracy ratowników. GOPR-owcy zachęcają wszystkich do przekazania 1% podatku na Fundację GOPR. Dzięki przekazaniu datków poprawią się nie tylko warunki pracy ratowników. Nowe fundusze pozwolą na zakup nowego sprzętu do ratowania i udzielania pomocy osobom poszkodowanym w Gorcach, Pieninach, masywu Babiej Góry i innych górach Polski. Wszystkie niezbędne informacje na temat wsparcia ratowników znajdziecie na stronie internetowej www.fundacja.gopr.pl.

/ps/

 

Piotr Starmach 25.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również