Kamery live
prognoza pogody

Ponad dwa i pół miliona złotych dla szpitala

20 czerwca 2020 16:12

W piątkowe przedpołudnie w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym marszałek Witold Kozłowski przekazał pierwszy zestaw czeków w ramach projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny. Do nowotarskiego szpitala powędrowało ponad 2,6 miliona złotych na zakup nowych ambulansów i sprzętu medycznego.

Ponad dwa i pół miliona złotych dla szpitala

Dofinansowanie na zakup karetek dla poszczególnych jednostek oraz sprzętu medycznego i środków ochrony indywidualnej trafiło do następujących szpitali:

 

– Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu w wysokości 2 628 874,76 zł;
– Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem w wysokości 2 070 269,64 zł;
– Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej w wysokości 1 743 220,00 zł;
– Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego  im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem w wysokości 571 739,20 zł.

 

Karetki trafią do szpitali w ciągu najbliższych miesięcy, będą w pełni wyposażone w niezbędny sprzęt tak, aby niezbędna pomoc zawsze była na czas. Aparatura medyczna, czy też środki ochrony osobistej zostały już dostarczone do większości placówek.

 

Okres pandemii dalej trwa, jednak trafne i przede wszystkim szybkie decyzje Zarządu Województwa Małopolskiego pozwoliły na przekazanie środków z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa
i województwa w celu łagodzenia jej skutków.

 

Zdrowie mieszkańców województwa jest dla nas absolutnym priorytetem. Środki, którymi dysponujemy w ramach Pakietu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej pozwalają nam skutecznie doposażyć małopolskie oddziały szpitalne i służby w niezbędny sprzęt i aparaturę do walki z koronawirusem – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

 

/źródło: Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu/

Piotr Starmach 20.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również