Kamery live
prognoza pogody

Ponad 550 litrów wina zatrzymano w Chyżnem

1 maja 2021 13:10

Małopolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 558 litrów wina. Przywóz na potrzeby własne tak dużej ilości wina stanowi naruszenie norm przywozowych wynikających z przepisów ustawy o podatku akcyzowym.

Ponad 550 litrów wina zatrzymano w Chyżnem

Fot. Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie

Zatrzymanie tak dużej ilości wina to efekt kontroli pojazdów, prowadzonej w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy małopolskiej Służby Celno-Skarbowej w Krakowie na drodze w okolicach przejścia granicznego w Chyżnem. W wyniku kontroli samochodu dostawczego Mercedes Sprinter w jego części ładunkowej mundurowi odkryli kartony, w których znajdowało się 744 butelek wina. Według deklaracji kierowcy towar, którego wartość przekracza 4 tysiące złotych został zakupiony w Austrii na własny użytek. Niestety mieszkaniec województwa małopolskiego zapomniał, że przywożąc do kraju alkohol lub inne wyroby akcyzowe należy pamiętać o obowiązujących normach ilościowych, przepisy dopuszczają przywóz na użytek własny 90 litrów wina. Należy również pamiętać o tym, że zakupione wyroby akcyzowe, musimy przywozić osobiście. Kierowcę pojazdu, czeka odpowiedzialność prawna za naruszenie przepisów ustawy o podatku akcyzowym. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Małopolski Urząd Celno-Skarbowy.

/źródło: Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie/

Piotr Starmach 01.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również