Kamery live
prognoza pogody

Ponad 300 zawodników wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Nowym Targu

20 listopada 2022 18:35
Wyciszenie Włącz dźwięk

Ponad 300 zawodników z 21 różnych ośrodków wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate, jaki odbył się dziś w hali sportowej “Arena” przy ZSTiP im. St. Staszica w Nowym Targu. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Starosty, natomiast honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Nowego Targu. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Sportowe Karate “Yokozuna” z Nowego Targu. 

Zawody odbywały się w różnych kategoriach wiekowych, od rocznika 2018 aż do kategorii seniorskiej, jednak turniej skierowany był przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite, a przyjechali do Nowego Targu głównie z południowej części Polski – Małopolski, Podkarpacia, Śląska. Nowy Targ reprezentowała duża grupa 48 zawodników. Skąd tak duże zainteresowanie tą dyscypliną?

-Jest to bardzo ogólnorozwojowy sport, pomaga rozwijać wszystkie partie mięśniowe, dyscyplinę, samodyscyplinę, poszanowanie starszych. Pozwala na powstrzymywanie się od gwałtowności. Poza tym pomaga w życiu codziennym, gdzie spotyka nas wiele przeciwności, z którymi musimy sobie poradzić – wyjaśnia Ewa Pawlikowska, trenerka, wielokrotna mistrzyni świata, Europy i Polski w karate kypkushin, organizatorka wydarzenia. 

Materiał filmowy – w “Przeglądzie Tygodniowym”. 

os 20.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również