Kamery live
prognoza pogody

Ponad 2,5 tys. krzaków konopi. Zlikwidowano plantację w gminie Raba Wyżna

13 sierpnia 2021 11:34

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu w Rabce-Zdroju zlikwidowali plantacje konopi oraz zatrzymali mężczyznę, który uprawiał je na terenie gminy Raba Wyżna.

Ponad 2,5 tys. krzaków konopi. Zlikwidowano plantację w gminie Raba Wyżna

Nowotarscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informacje, że na terenie  gminy Raba Wyżna ma znajdować się kilka miejsc, w których rosną konopie indyjskie. W wyniku poczynionych ustaleń zlokalizowano 4 plantacje. Wszystkie one usytuowane były na zboczu jednego ze wzgórz, w miejscu niezamieszkałym i mocno zalesionym. Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 2400 krzewów.

Policjanci rozpoczęli ustalanie „właściciela” plantacji. 9 sierpnia br. zatrzymano 31-letniego mieszkańca tej samej gminy, u którego w wyniku przeprowadzanego przeszukania domu również ujawniono kilka krzewów. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty w tej sprawie.

Za  przestępstwo uprawy konopi indyjskich, która może  dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 13.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również