Kamery live
prognoza pogody

Ponad 230 projektów czeka na głosy Małopolan! Są propozycje z Podhala

8 maja 2021 13:56

Do głosowania w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dopuszczono rekordową liczbę zadań. O tym, które z nich zostaną zrealizowane, zdecydują już wkrótce mieszkańcy Małopolski. Głosowanie zacznie się 14 maja i potrwa do 14 czerwca 2021 roku. Do rozdysponowania jest 12 milionów złotych. Mieszkańcy subregionu podhalańskiego będą mogli wybierać spośród 41 zadań z dziedziny sportu, kultury, a także ekologii. 

Ponad 230 projektów czeka na głosy Małopolan! Są propozycje z Podhala

W trakcie naboru wniosków do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zgłoszono rekordową liczbę 343 projektów. Po formalnej i merytorycznej weryfikacji, aż 234 zadania zostały dopuszczone do głosowania.

-Rosnące zainteresowanie Budżetem Obywatelskim Województwa Małopolskiego świadczy o tym, że Małopolanie są coraz bardziej aktywni społecznie i coraz chętniej włączają się w działalność obywatelską. Wysoka świadomość społeczna potrzeb i fakt, że z tych zadań realnie korzystają mieszkańcy, pomaga nam, samorządowcom w realizowaniu zadań publicznych „szytych na miarę”. A trzeba przyznać, że naszym mieszkańcom nie brak pomysłowości i kreatywności – mówi Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

W obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego w puli zadań dopuszczonych do głosowania zdecydowanie przodują inicjatywy sportowe, bo jest ich aż 104. Blisko 50 zadań związanych jest z kulturą, zaś 35 projektów ma charakter społeczno-zdrowotny. Nie zabrakło także projektów edukacyjnych (15 zadań) oraz inwestycyjnych (14 projektów). Małopolanie będą mogli również zagłosować na propozycje z zakresu turystyki (8 zadań), czy ekologii (6 inicjatyw), a także na 2 zadania wspierające rozwój obszarów wiejskich.

Mieszkańcy Subregionu Podhalańskiego będą mogli wybierać spośród 41 zadań. W tej puli znajdują się nie tylko projekty dotyczące powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, ale również suskiego i myślenickiego. Wśród zadań do głosowania przeważają te sportowe, są też projekty związane z kulturą, regionalizmem, zdrowiem, religią, integracją społeczną osób niepełnosprawnych, czy bezpieczeństwem w górach. Wśród zgłoszonych projektów raz jeszcze znalazła się Największa Majówka na Podhalu, uwagę przykuwa też ekologiczny projekt “Sadzimy tlen w powiecie nowotarskim”. Poniżej pełna lista zadań dotyczących naszego subregionu: 

 

14 maja rusza głosowanie w ramach 5.edycji BO Małopolska. Jak oddać swój głos?

Już 14 maja oficjalnie ruszy głosowanie w ramach 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego i potrwa do 14 czerwca 2021 roku. Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat będzie mógł oddać głos na wybrane przez siebie zadanie.

W tym roku będą trzy możliwości oddania głosu. W obecnej sytuacji w naszym kraju najprostszą, najszybszą i najbezpieczniejszą będzie opcja zagłosowania przez Internet – 14 maja na stronie www.bo.malopolska.pl zostanie uruchomiony specjalnie przygotowany panel do głosowania. Mieszkańcy Małopolski będą mieli również możliwość uzupełnienia karty do głosowania i wrzucenia jej do jednej z urn postawionych w 19 punktach do głosowania m.in. w agendzie zamiejscowej UMWM przy al. 1000-lecia 44 w Nowym Targu. 

Głosy będzie można oddać także korespondencyjnie, przesyłając wypełniony formularz na adres Urzędu Marszałkowskiego lub do jednej z jego agend zamiejscowych. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że o ważności głosu decyduje data jego wpływu do urzędu – a nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze przed 14 maja lub po 14 czerwca 2021 roku, zostanie uznany za nieważny!

Wyniki głosowania poznamy do 22 października 2021 roku.

os 08.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również