Kamery live
prognoza pogody

Pomysłodawczynie Strefy Relaksu apelują w sprawie południowej obwodnicy miasta

29 maja 2021 16:06

Pomysłodawczynie Nowotarskiej Strefy Relaksu apelują do mieszkańców o zgłaszanie swoich uwag dotyczących projektowanej właśnie na zlecenie GDDKiA południowej obwodnicy miasta. “Wybierzmy najkorzystniejszy wariant, czyli wariant nr 3 , zróbmy wszystko, żeby zmniejszyć uciążliwość projektowanej obwodnicy i jej elementów dla okolicznych osiedli i Nowotarskiej Strefy Relaksu!!!” – czytamy w skierowanym do nowotarżan piśmie. 

Pomysłodawczynie Strefy Relaksu apelują w sprawie południowej obwodnicy miasta

Oto pełna treść pisma, jakie wpłynęło na adres naszej redakcji:

“APEL DO MIESZKAŃCÓW W/S POŁUDNIOWEJ OBWODNICY NOWEGO TARGU !!!

Pojawiły się pierwsze konkretne informacje w sprawie realizacji południowej obwodnicy Nowego Targu. Na zlecenie Południowej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie powstały 3 warianty przebiegu nowej drogi, lecz niestety realizacja każdego z nich wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców wypoczywających w Nowotarskiej Strefie Relaksu oraz mieszkających na pobliskich osiedlach tj. Polana Szaflarska, osiedle przy ul. Sikorskiego. Dodatkowo występuje kolizja projektowanych elementów obwodnicy z istniejącym sposobem dostępności do Nowotarskiej Strefy Relaksu oraz kładki nad Białym Dunajcem.

Obwodnica musi powstać, ale można ograniczyć jej oddziaływanie poprzez zgłaszanie uwag do wykonawcy opracowania projektowego tej fazy inwestycji, na co mieszkańcy Nowego Targu mają czas do 11 czerwca. Z przedstawionych wariantów najkorzystniejszy jest wariant 3, gdzie nowa droga przebiega najdalej od Nowotarskiej Strefy Relaksu.

Jednak największym problemem jest lokalizacja stanowiska do postoju i kontroli strony lewej obwodnicy naprzeciwko Strefy Relaksu, blisko powstającego rowerowego miasteczka ruchu drogowego i pobliskich osiedli.

Zlokalizowanie w tym miejscu stanowiska do postoju i kontroli wiąże się z dużą uciążliwością związaną ze zwiększonym hałasem, ilością spalin, częstymi wjazdami tirów, ciężarówek, autobusów i innych pojazdów.

Jeśli takie stanowisko jest niezbędne, to może być zlokalizowane w innym miejscu, np. naprzeciwko projektowanego stanowiska do postoju i kontroli strony prawej lub w jego pobliżu, w miejscu projektowanego włączenia obwodnicy w istniejący przebieg drogi krajowej nr 49 ( potocznie drogi do Bukowiny Tatrzańskiej ).

Tym bardziej, że nie potrzeba wtedy budować stromego zjazdu do tego stanowiska, tak jak w przypadku obecnej lokalizacji, co przy tutejszych warunkach pogodowych może stanowić poważny problem dla parkujących i poruszających się tam pojazdów (poziom jezdni projektowanej obwodnicy ma być poprowadzony około 10m nad istniejącym terenem ).

Dlatego też apelujemy o zgłaszanie uwag do 11 czerwca 2021r. na adres e-mail: [email protected] pobierając formularz opinii, który dostępny jest na stronie : www.nowytarg.pl/dok/obwodnica/Formularz_opinii.docx

lub wysyłając na adres korespondencyjny :

Multiconsult Polska Sp. z o.o.

ul. Aleksandra Zelwerowicza 20

53-676 Wrocław

UWAGA! Formularz w formie elektronicznej lub papierowej musi być podpisany, żeby mógł być wykorzystany w pracach projektowych.

Wybierzmy najkorzystniejszy wariant, czyli wariant nr 3 , zróbmy wszystko, żeby zmniejszyć uciążliwość projektowanej obwodnicy i jej elementów dla okolicznych osiedli i Nowotarskiej Strefy Relaksu!!!

Z poważaniem pomysłodawczynie Nowotarskiej Strefy Relaksu.”

os 29.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również