Kamery live
prognoza pogody

Pomoc drogowa – z pijanym kierowcą

21 lutego 2018 07:54

W minioną niedzielę wieczorem w Stasikówce turyście z Balic zepsuł się samochód. Wezwał więc na miejsce pomoc drogową. Po załadowaniu samochodu wsiadł z pasażerami do lawety i ruszyli w drogę. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że kierowca pomocy drogowej był pod wpływem alkoholu – miał 3,7 promila…

Pomoc drogowa - z pijanym kierowcą

W dniu 18 lutego br. około godziny 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w  Nowym Targu otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego w miejscowości  Szaflary.  Pod wskazany przez zgłaszającego  adres natychmiast pojechali policjanci. Na miejscu ustalili, że mieszkańcowi Balic w miejscowości Stasikówka zepsuł się samochód i wezwał pomoc drogową. Kiedy na miejsce przyjechał samochód pomocy drogowej, kierowca  załadował na lawetę i zabezpieczył  zepsuty pojazd. 37 latek wraz z dwoma kobietami i 9 letnim chłopcem wsiedli do samochodu pomocy drogowej i wyruszyli w drogę. Jednak po pewnym czasie mężczyzna zorientował się, że kierujący lawetą jest pod wpływem alkoholu, a w pojeździe znajdowały się puste butelki po alkoholu.

Kiedy na skrzyżowaniu w miejscowości Szaflary samochód zgasł, mężczyzna wykorzystał okazję, wyjął kluczyki ze stacyjki. Chciał przytrzymać kierującego, ten jednak wyrwał mu się i uciekł do pobliskiego budynku.

Funkcjonariuszom udało się odnaleźć uciekiniera. Kierującym lawetą  okazał się 28-letni mieszkaniec  Bańskiej Niżnej. Badanie  wykazało, że miał ponad 3.7 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze w postaci 5-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, świadczenia w wysokości 7 000zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, 12 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazanej przez sąd w wymiarze 32 godzin miesięcznie.

źródło: KPP Nowy Targ

os 21.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również