Kamery live
prognoza pogody

Policyjny pościg na Podhalu

7 maja 2019 16:46

17-latek z Orawy uciekał samochodem przed policjantami. Funkcjonariusze złapali zaskoczonego uciekiniera… W jego własnym domu.

Policyjny pościg na Podhalu

Sytuacja wydarzyła się w niedzielny wieczór. Policjanci w Lipnicy Wielkiej zauważyli samochód marki suzuki, którego sposób jazdy wskazywał, że kierujący mógł znajdować się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, kiedy na skrzyżowaniu samochód gwałtownie skręcił w lewo w drogę gminną. Policjanci pojechali za pojazdem dając sygnał kierującemu do zatrzymania. Ten na widok radiowozu znacznie przyspieszył, nie reagując na wydawane polecenia. Mundurowi jechali za uciekinierem używając  sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący podczas ucieczki nadal nie reagował na polecenia zatrzymania, po czym wjechał do lasu.

W czasie pościgu policjanci ustalili właściciela pojazdu. Okazało się, że jest to mieszkaniec tej samej miejscowości, więc natychmiast pojechali do jego domu. Na miejscu zastali właściciela, jednak samochodu nie było. Mężczyzna zaprzeczył, aby to on przed chwilą prowadził suzuki. Telefonicznie skontaktował się ze swoim synem, który po chwili przyjechał na posesję. Za kierownicą suzuki siedział 17-latek, a w środku znajdowało się jeszcze dwóch kolegów. Okazało się, że chłopak nie posiadał uprawnień do kierowania, dlatego uciekał przed policjantami.

17-letni kierujący popełnił wykroczenie, jednak zaryzykował i uciekał przed policją narażając nie tylko siebie, ale również pasażerów. W konsekwencji zamiast za wykroczenie odpowie dodatkowo za przestępstwo z art. 178b k.k.  Zgodnie z przepisami za  niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

/źródło: KPP Nowy Targ/

/opr. ps/

Piotr Starmach 07.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również