Kamery live
prognoza pogody

Policyjni wodniacy rozpoczęli już służbę na Jeziorze Czorsztyńskim

13 czerwca 2023 23:45

Rozpoczął się sezon na akwenach wodnych w Małopolsce. Na Jeziorze Czorsztyńskim o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą dbają policjanci z Nowego Targu oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie.

Policyjni wodniacy rozpoczęli już służbę na Jeziorze Czorsztyńskim

Policyjni wodniacy rozpoczęli już służbę na Jeziorze Czorsztyńskim. Przez cały sezon letni policjanci będą pełnili służbę z wykorzystaniem łodzi policyjnej. Mundurowi do dyspozycji mają też rowery, na których patrolują teren zbiornika wzdłuż linii brzegowej. Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz Posterunku Policji w Łapszach Niżnych skierowani do patrolu na wodzie zostali odpowiednio do tego przeszkoleni, aby stanąć za sterami łodzi, ale posiadają także przeszkolenie z zakresu ratownictwa wodnego i pomocy przedmedycznej.

W sytuacjach alarmowych z policjantami pełniącymi służbę na Jeziorze Czorsztyńskim, można kontaktować się w godz. 8.00 – 20.00 pod numerem telefonu: 723-694-983.

W nagłych wypadkach należy dzwonić również na numer alarmowy 112.

os 13.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również