Kamery live
prognoza pogody

Policjant w dniu wolnym od służby wyeliminował z ruchu pijanego kierowcę

4 kwietnia 2024 12:30

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę dowiódł funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Szczawnicy, który w dniu wolnym od służby ujawnił pijanego kierowcę.

Policjant w dniu wolnym od służby wyeliminował z ruchu pijanego kierowcę

Do zdarzenia doszło we wtorek tj. 2 kwietnia br. przed godziną 17. Policjant z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu policji w Szczawnicy, będąc w dniu wolnym od służby robił zakupy w sklepie spożywczym w miejscowości Czorsztyn. W kolejce przed nim stał mężczyzna, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Ku zdziwieniu policjanta po zrobieniu zakupów, mężczyzna ten wyszedł ze sklepu, wsiadł za kierownicę toyoty i odjechał. Funkcjonariusz, biorąc doświadczenie z codziennej służby i zdając sobie sprawę jak realne zagrożenie na drogach stwarzają pijani kierowcy, pojechał swoim samochodem za toyotą. W pewnym momencie kierowca toyoty w miejscowości Kluszkowce zjechał na parking. Policjant wtedy zajechał mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Podbiegł do pojazdu, wyjął kluczyki ze stacyjki i o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił dyżurnego szczawnickiego komisariatu. Patrol, który przyjechał na miejsce zdarzenia potwierdził, że kierujący toyotą 62-latek był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazała blisko 1.5 promila. Mężczyzna straciła prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grożą mu surowe konsekwencje i sprawa w sądzie. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, grozi kilkutysięczna grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.   
 

Policjanci apelują:

-Jeżeli jesteśmy świadkami, kiedy osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę, reagujmy. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie nie tylko dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych osób.

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 04.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również