Kamery live
prognoza pogody

Policjanci zatrzymali 33-letniego pijanego agresora

27 kwietnia 2021 09:40

Nietrzeźwy i agresywny mężczyzna pobił swoją znajomą na ulicy, a interweniujących policjantów znieważał oraz wymuszał na nich odstąpienie od czynności służbowych. Ponadto sprawca kierował samochodem, pomimo stanu nietrzeźwości i sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Policjanci zatrzymali 33-letniego pijanego agresora

W piątek po godzinie 21.30, w Nowym Targu policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego i agresywnego mężczyzny, który na ulicy bił i szarpał swoją znajomą. Na widok policjantów mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny. Funkcjonariusze musieli go obezwładnić aby  można go było zatrzymać  i przewieźć do nowotarskiej komendy. Do kobiety wezwano karetkę, jednak ta nie potrzebowała pomocy medycznej. Pokrzywdzona została pouczona o przysługujących jej prawach. Podczas czynności, mężczyzna wielokrotnie znieważył interweniujących policjantów oraz groził im, aby odstąpili od czynności służbowych. Okazało się, że 33-latek chwilę wcześniej kierował swoim samochodem, pomimo stanu nietrzeźwości i sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Następnego dnia 33-latek usłyszał zarzuty znieważenia policjantów (226 kk) i wywierania wpływu  groźbą, w celu odstąpienia od czynności służbowych (art. 224 kk) oraz kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości (art. 178a kk)i pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów (art. 244 kk), za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. 

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 27.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również