Kamery live
prognoza pogody

Policjanci zabezpieczali wyścig górski

7 czerwca 2021 15:25

W sobotę i niedzielę tj. 5 i 6 czerwca br. nowotarscy policjanci zabezpieczali 2 i 3 etap 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Zarówno w sobotę i niedzielę kolarze przejechali przez teren powiatu nowotarskiego bez żadnych zakłóceń. 

Policjanci zabezpieczali wyścig górski

Zabezpieczenie wyścigów kolarskich jest dużym wyzwaniem dla Policji. Aby wszystko przebiegło prawidłowo, bardzo ważna jest współpraca z organizatorami przedsięwzięcia oraz współdziałanie wszystkich funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspierani byli przez policjantów  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz podległych jednostek. Do zadań Policji należało zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz zabezpieczenie trasy przejazdu zawodników.

Droga na poszczególnych odcinkach na czas przejazdu peletonu została całkowicie zablokowana. Mundurowi wskazywali kierowcom alternatywne trasy objazdów, dbali między innymi o to, aby osoby postronne nie wbiegły na trasę podczas wyścigu. Policjanci radiowozami i na motocyklach zaangażowani byli dodatkowo w pilotaż kolumn wyścigowych.  

źródło: KPP Nowy Targ

 

os 07.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również