Kamery live
prognoza pogody

Policjanci z Nowego Targu i GOPR podpisali umowę o współpracy

20 maja 2021 15:20

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu zawarła porozumienie o współpracy z Podhalańską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą w Czarnym Dunajcu. Wzajemna współpraca i wspólne działania przyczynią się do poprawy efektywności prowadzonych akcji poszukiwawczych za osobami zaginionymi.

Policjanci z Nowego Targu i GOPR podpisali umowę o współpracy

Fot. KPP Nowy Targ

W dniu 19 maja 2021 roku w budynku Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostało podpisane porozumienie z Podhalańską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą w Czarnym Dunajcu. Porozumienie o współpracy podpisał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu mł. insp. Grzegorz Wyskiel oraz Prezes Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Czarnym Dunajcu Adam Chramiec, przy udziale członków Nieetatowej Policyjnej Grupy do Działań Poszukiwawczych Policji  i  Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Czarnym Dunajcu.  W podpisanym porozumieniu szczegółowo określono charakter i zakres przyszłej współpracy.

Od 2011 roku przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu działa Nieetatowa Policyjna Grupa do Działań Poszukiwawczych Policji . Członkami grupy są funkcjonariusze na co dzień pracujący w różnych komórkach nowotarskiej komendy. Członkowie grupy są wzywani w przypadku zaginięcia osoby, celem podjęcia działań poszukiwawczych, również w trudnym terenie. Policyjna grupa od początku powstania blisko współpracuje z Grupą Podhalańską Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, nie tylko w zakresie poszukiwań, ale również w działaniach prewencyjnych i profilaktycznych.

Podhalańska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w Czarnym Dunajcu powstała kilka miesięcy temu, ma status stowarzyszenia i ma na celu wspieranie działań służb ratunkowych na Podhalu, szczególnie w obszarze poszukiwań osób zaginionych.  W skład grupy wchodzi siedemnastu członków, w tym ratownicy medyczni, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy ochotnicy.

Z całą pewnością zintegrowane działania podczas poszukiwania osób zaginionych, przyczynią się z do poprawy efektywności prowadzonych akcji poszukiwawczych za osobami zaginionymi, których głównym i wspólnym celem jest jak najszybsze odnalezienie osoby zaginionej.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 20.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również