Kamery live
prognoza pogody

Policjanci uratowali seniora z pożaru

84-letniego seniora uratowali wczoraj wieczorem tatrzańscy policjanci. Wynieśli go na rękach z mocno zadymionego mieszkania, w którym wybuchł pożar. Mężczyznę z podejrzeniem zatrucia i poparzeniami przewieziono do zakopiańskiego szpitala..

Policjanci uratowali seniora z pożaru

Wszystko wydarzyło się wczoraj kilka minut po g. 18.00 przy ul. Marusarzówny w Zakopanem. Policjantów z ogniwa-patrolowo interwencyjnego tatrzańskiej policji na miejsce pożaru skierował dyżurny. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań budynku socjalnego, w którym najprawdopodobniej przebywa straszy mężczyzna, wybuchł pożar. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, drzwi były zamknięte, a z mieszkania wydobywał się gęsty dym. Policjanci wiedząc, od sąsiadów, że w mieszkaniu przebywa starszy mężczyzna, który ma problemy zdrowotne, wyważyli drzwi i dostali się do środka. Mieszkanie wypełnione było gęstym dymem, nic nie było widać, a na wołanie policjantów nikt nie odpowiadał. Policjanci przeszukując mieszkanie w pewnym momencie na podłodze znaleźli leżącego seniora. Nieprzytomnego mężczyznę wynieśli z mieszkania. Do czasu przyjazdu ratowników medycznych i straży pożarnej policjanci udzielali pierwszej pomocy poparzonemu 84-letniemu seniorowi. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego tatrzańskiej policji nie doszło do tragedii. Mężczyznę z podejrzeniem zatrucia i poparzeniami przewieziono do zakopiańskiego szpitala. Po ugaszeniu pożaru okazało się, że najprawdopodobniej jego przyczyną była awaria elektrycznego urządzenia grzewczego. Na miejscu pożaru do późnych godzin pracowali zakopiańscy śledczy, którzy zajmą się teraz wyjaśnieniem wszelkich okoliczności zdarzenia. Dzięki odwadze i poświęceniu tatrzańskich policjantów udało się uratować życie 84-letniego seniora.

R.W.zdj/#policjazakopane

os 15.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
zdegustowana 03:09 16.02.2023

A co to ma wspólnego z Nowym Targiem? Zmieńcie nazwę portalu, albo zacznijcie pisać o sprawach nowotarskich.

Zobacz również