Kamery live
prognoza pogody

Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

3 marca 2021 11:22

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca forda. Mężczyzna został zatrzymany przez wracających po służbie policjantów zakopiańskiej drogówki. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

W czwartek, 25 lutego wieczorem wracający po służbie do domu policjanci zakopiańskiej drogówki zauważyli na drodze krajowej K-47, popularnej „zakopiance” podejrzanie jadący pojazd. Kierowca forda jechał całą szerokością jezdni, co chwilę łapiąc pobocze. Funkcjonariusze od razu zaczęli podejrzewać, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być pijany. Gdy tylko pojazd zwolnił wjeżdżając na posesję i zatrzymał się, postanowili sprawdzić, co jest tego powodem. Ich przypuszczenia były jak najbardziej trafne, jak się okazało siedzący za kierownicą mężczyzna, był kompletnie pijany.

Na miejsce tj. osiedle Ustup w Zakopanem zostali wezwani umundurowani policjanci. Badanie alkomatem wykazało, że 43-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego w organizmie miał blisko 2.5 promila alkoholu. Mężczyzna musi liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Zakopane

os 03.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również