Kamery live
prognoza pogody

Policja w szkole

19 stycznia 2019 20:19

Nowotarscy funkcjonariusze spotkali się z wypoczywającymi w ferie dziećmi, by omówić zasady bezpieczeństwa – zarówno na stokach narciarskich jak i w sieci.

Policja w szkole

Podczas trwania ferii zimowych nie można zapominać o bezpieczeństwie. Zasady bezpiecznego zachowania przypomniała uczestnikom półkolonii w Szkole Podstawowej nr 2 i nr 6 w Nowym Targu, policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii nowotarskiej komendy mł.asp. Marzena Kunat. Zajęcia dla dzieci organizowane są w  ramach projektu „Zima w Mieście 2018” realizowanego przez Urząd Miasta w Nowym Targu.   

Głównym tematem podczas spotkań z dziećmi było bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw z rówieśnikami na świeżym powietrzu. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” omówiła zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach i snowboardzie. Policjantka przestrzegała przed ślizganiem się na zamarzniętych jeziorach i rzekach. Ostrzegała przed zjeżdżanie z górki znajdującej się niedaleko jezdni. Przypomniała również zasady poruszania się po drogach szczególnie w tych trudnych zimowych warunkach.

Funkcjonariuszka poruszyła również tematy związane z  cyberzagrożeniami. Przypomniała zasady  bezpiecznego korzystania z Internetu, przestrzegała przed kontaktami z osobami nieznanymi i radziła postępować tak, aby nie stać się ofiarą cyberprzestępczości. Dzieci uzyskały także wskazówki, gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą tego rodzaju przestępczości.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od policjantki różne gadżety i elementy odblaskowe, które są tak bardzo ważne dla bezpieczeństwa o tej  porze roku.

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 19.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również