Kamery live
prognoza pogody

Policja: To były spokojne święta

27 grudnia 2021 16:12
Wyciszenie Włącz dźwięk

Święta Bożego Narodzenia na terenie powiatu nowotarskiego były bardzo spokojne. Na drogach powiatu doszło jedynie do kilku kolizji drogowych. Policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących, a jeden kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

Najczęstsze zgłoszenia jakie wpływały do oficera dyżurnego to interwencje domowe. Policjanci prewencji przede wszystkim interweniowali wobec nietrzeźwych, awanturujących się osób w miejscu zamieszkania. Kilkukrotnie podejmowali interwencję wobec osób, które upojone alkoholem, miały problem z poruszaniem i bezpiecznym dotarciem do domu. Funkcjonariusze na terenie powiatu zatrzymali cztery osoby poszukiwane przez sąd. Wszyscy zostali przewiezieni do zakładu karnego, celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Kilka zgłoszeń dotyczyło także kradzieży i uszkodzenia mienia w pensjonatach dokonanych przez turystów. Policjanci w okresie świątecznym kontrolowali stosowanie się do obowiązujących obostrzeń, w tym do obowiązku zasłaniania nosa i ust we wskazanych miejscach, a także sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną i izolacją przebywały we wskazanym miejscu.

redakcja 27.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również