Kamery live
prognoza pogody

Policja podsumowuje działania “NURD”

1 marca 2021 16:13

W piątek policjanci nowotarskiej komendy prowadzili ogólnopolskie działania pn. “NURD”. Podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale w szczególności na wykroczenia popełniane przez kierujących względem „niechronionych”. Efektem działań było 31 wykroczeń relacji kierujący –pieszy i 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Policja podsumowuje działania

W piątek policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy prowadzili wzmożone działania  pn. „NURD”. Głównym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni, a podczas zdarzeń drogowych są najbardziej zagrożoną i narażoną grupą użytkowników dróg.

Podczas piątkowych działań policjanci ujawnili 31 wykroczeń nieprawidłowego zachowania kierujących względem pieszych i 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem popełnianym w tym dniu przez kierujących było nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, a przez pieszych było niekorzystanie z elementów odblaskowych, co po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe. Pamiętajmy, że  jeden mały odblask noszony w prawidłowy sposób może uratować  życie. W tym dniu 3 kierujących straciło również prawo jazdy za jazdę z prędkością powyżej 100 km/h na terenie obszaru zabudowanego, gdzie prędkość dopuszczalna wynosi 50 km/h. 

Bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym mamy my sami. Dlatego warto pamiętać o obowiązujących zasadach szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że pieszy i rowerzysta podczas zderzenia z pojazdem są najbardziej zagrożeni. Dbajmy o własne bezpieczeństwo i poruszajmy się zgodnie z przepisami. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 01.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również