Kamery live
prognoza pogody

Policja apeluje o ostrożność podczas zakupów w sieci!

11 marca 2021 16:48

Tylko wczoraj, do nowotarskiej komendy i podległych komisariatów zgłosiły się trzy osoby oszukane podczas kupowania i sprzedawania przez Internet. Mieszkanka gminy Raba Wyżna wchodząc w link przesłany w wiadomości od kupującej straciła 9 tysięcy złotych. Dwie pozostałe osoby nie otrzymały kupionego i opłaconego towaru, tracąc kilkaset złotych.

Policja apeluje o ostrożność podczas zakupów w sieci!

Mieszkanka gminy Raba Wyżna wystawiła artykuły dziecięce do sprzedaży na popularnym serwisie ogłoszeniowym w Internecie. Za pomocą komunikatora internetowego z kobietą skontaktowała się osoba zainteresowana kupnem, która poinformowała, że dokonała już płatności za towar, ale żeby otrzymać pieniądze na konto, mieszkanka gminy Raba Wyżna musi kliknąć w link przesłany w wiadomości od kupującej.  I tu kobieta popełniła błąd. Kliknęła w przesłany link, który otworzył fałszywą stronę banku i  wpisała także wymagane dane do logowania na swoim koncie (swój login, PIN, numer pesel)  i  kody autoryzacyjne, które otrzymała w wiadomościach sms. Tymczasem  oszust wypłacił  z konta kobiety 9 tysięcy złotych wykorzystując przejęte kody.  

Z kolei mieszkanki Nowego Targu oraz gminy Szaflary zostały oszukane podczas internetowych zakupów. Kobiety nie otrzymały kupionego i opłaconego towaru tracąc kilkaset złotych. Natomiast mieszkaniec gminy Czorsztyn sprzedający swój towar w porę zorientował się, że kupujący próbuje go oszukać. Mężczyzna nie wszedł w przesłany w wiadomości link, dzięki czemu nie stracił swoich oszczędności. 

Pamiętaj! Sprzedając i kupując w Internecie możesz zostać oszukany. Nie klikajmy w przesłane w wiadomości linki, aby otrzymać płatność za wystawiony towar oraz czytajmy uważnie SMS-y z kodami autoryzacyjnymi. Nie wolno reagować na prośby o zalogowanie się do konta bankowego,  podania hasła jednorazowego lub jakiegokolwiek identyfikatora do banku.

 

os 11.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również