Kamery live
prognoza pogody

Połączenie sportowej rywalizacji z promocją regionu

23 maja 2016 08:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na płycie nowotarskiego rynku odbyła się oficjalna konferencja prasowa przed zaplanowanym na 3-5 czerwca trzy etapowym wyścigiem szosowym Nowy Targ Road Challange.  

Udział wzięli w nim pomysłodawcy  i organizatorzy wyścigu w osobach Cezarego Szafrańca i Krystiana Piróga,  reprezentanci lokalnych władz samorządowych: wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek oraz wicewójt gminy Nowy Targ Marcin Kolasa oraz gość specjalny Katarzyna Niewiadoma. 

To aktualnie najlepsza polska zawodniczka, zaliczająca się do ścisłej czołówki światowej. Jest jedną z największych polskich nadziei medalowych na rozpoczynających się już w sierpniu Igrzyskach Olimpijskich w Rio. 

Choć sama nie weźmie udział w nowotarskim wyścigu to  bez wahania zgodziła się być jego ambasadorką. 

To będzie pierwsza edycja Nowy Targ Road Challenge, który w swoim zamyśle ma to być połączenie sportowej rywalizacji z popularyzacją pięknych podhalańskich tras rowerowych, których dzięki zaangażowaniu władz gminy Nowy Targ oraz miasta Nowy Targ każdego roku przybywa.

I etap to indywidualna jazda na czas na dystansie 6 kilometrów pod słynną Przełęcz Knurowską. Cały podjazd to niemal 50 zakrętów znajdujących się na granicy Gminy Nowy Targ i Gminy Ochotnica Dolna.

II etap – królewski – wystartuje w Krempachach. Meta będzie położona powyżej miejscowości Dursztyn. Zawodnicy będą mieli do pokonania 128 km i dwie rundy polsko-słowackie z dwoma przełęczami po Spiszu: Velka Frankowa i Łapszanka od strony Osturni. Następnie czeka zawodników podjazd pod Zamek w Niedzicy, Falsztyn i finał w Dursztynie.

III etap – ostatni – wystartuje z Rynku w Nowym Targu i kończy się po 2 kilometrowych oesach na asfaltowym stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej. Na trasie trzeba będzie pokonać dwie malownicze rundy po zachodnich rubieżach Gminy Nowy Targ , zahaczyć o Orawę.

Dodatkowo w trakcie wyścigu na stadionie pod Miejską Halą Lodową będą się odbywały zawody dla dzieci klas 1-6.

NT24TV 23.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również