nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Pojechali na cześć Jana Pawła drugiego

Mszą świętą w kościele pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu rozpoczął się VIII Rajd Rowerowy śladami Ojca Świętego po Podhalu. Rowerzyści pokonali dystans kilkudziesięciu kilometrów, odwiedzając m.in. nowotarskie lotnisko, Ludźmierz, a nawet Czarny Dunajec.

To już ósma edycja imprezy, która ma na celu upamiętnić pontyfikat Papieża-Polaka. Rowerzyści rokrocznie spotykają się w Kościele pw. św. Jana Pawła II, gdzie przed startem składają znicze i modlą się o wstawiennictwo do Ojca Świętego. Następnie ruszają w drogę do miejsc, w których przebywał Karol Wojtyła. I tak trasa tegorocznego rajdu obejmowała nowotarskie lotnisko, gdzie w 1979 roku Jan Paweł II spotkał się z wiernymi w trakcie swojej pierwszej pielgrzymki do rodzinnego kraju. Rowerzyści odwiedzili również Ludźmierz, gdzie w 1963 roku Karol Wojtyła – będąc wówczas jeszcze biskupem krakowskim – podczas koronacji Matki Bożej Ludźmierskiej złapał wypadające z jej ręki berło.

Trasy podzielone zostały na dwa rodzaje – łatwiejsza miała kilkanaście kilometrów długości, druga kilkadziesiąt i zahaczała m.in. o Czarny Dunajec.

/ps/

2 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(56) [1]=> int(68) }