Kamery live
prognoza pogody

Pogorzelisko w Nowej Białej. Dzień po tragedii (zdjęcia z lotu ptaka)

20 czerwca 2021 16:06

Mamy kilka zdjęć lotniczych, obrazujących ogrom zniszczeń, jakiego dokonał w Nowej Białej wczorajszy pożar. Przypomnijmy, że ogień uszkodził w sumie 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin (około 110 mieszkańców) oraz 23 zabudowania gospodarcze. W gaszeniu pożaru uczestniczyły znaczące siły i środki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej: 107 zastępów, 400 strażaków i druhów z 9 powiatów. Poszkodowanych – na szczęście lekko – zostało 9 osób, które zostały przewiezione do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu. Aktualnie w szpitalu pozostaje jedna osoba. 

Pogorzelisko w Nowej Białej. Dzień po tragedii (zdjęcia z lotu ptaka)

Wciąż nie została oficjalnie potwierdzona przyczyna pożaru. Według ekspertów pożarnictwa, z którymi rozmawiali redaktorzy Wirtualnej Polski, pierwsze hipotezy powstania pożaru wskazują na samozapłon siana. Ich zdaniem na skalę zjawiska miało wpływ wystąpienie kilku krytycznych czynników: zwarta zabudowa, duże nagromadzenie drewna, budynki gospodarcze położone blisko budynków jednorodzinnych i powiewy wiatru.

fot. pk

os 20.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również