Kamery live
prognoza pogody

Podziękowanie dla bohaterów

24 kwietnia 2021 08:43

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem bryg. Grzegorz Worwa podziękował dwóm bohaterom – Szymonowi Gąsienicy-Daniel i jego synowi Jasiowi za uratowanie kobiety z pożaru.

Podziękowanie dla bohaterów

W dniu 23 kwietnia 2021 r. Komendant Powiatowy PSP w Zakopanem bryg. Grzegorz Worwa podziękował dwóm bohaterom – Szymonowi Gąsienicy-Daniel i jego synowi Jasiowi za uratowanie kobiety z pożaru.

Przypomnijmy, że zdarzenie to miało miejsce w dniu 9 kwietnia 2021 r. na ul. Kościeliskiej w Zakopanem. Przechodzący przypadkowo ojciec z synem zauważyli pożar budynku. Pan Szymon bez wahania z narażeniem życia pobiegł do środka budynku i tam zauważył starsza kobietę, którą ewakuował, następnie wrócił aby sprawdzić czy są jeszcze w środku jakieś osoby, a także pozamykał okna i drzwi odcinając dopływ tlenu , który wspomaga rozwój pożaru . W tym czasie syn Jasiu zadzwonił po straż pożarną.

Postawa Pana Szymona jak i Jego syna zasługują na najwyższe uznanie. Dzięki takiej obywatelskiej postawie udało się przede wszystkim uratować życie ludzkie, a także przeprowadzić szybką i sprawną akcję ratowniczo-gaśniczą.

źródło: PSP Zakopane

os 24.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również