Kamery live
prognoza pogody

Podziękowania za XI Nowotarski Piknik Lotniczy

Organizatorzy XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego w piśmie przesłanym do redakcji dziękują wszystkim samorządowcom, sponsorom, pilotom oraz uczestnikom lotniczego święta. W komunikacie poruszona zostaje również kwestia ubiegłotygodniowej krytyki pikniku.

Podziękowania za XI Nowotarski Piknik Lotniczy

W piśmie Aeroklubu Nowy Targ czytamy:

“Szanowni Państwo,

 W imieniu organizatorów XI edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, partnerom strategicznym i partnerom medialnym, a także wszystkim instytucjom i służbom, które wsparły przygotowanie i zabezpieczenie Pikniku.

 Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe naszej imprezy kieruję do Pana Grzegorza Watychy – Burmistrza Nowego Targu, Pana Krzysztofa Fabera – starosty nowotarskiego, dla firmy PKN Orlen – Sponsora Strategicznego, Panów Piotra Kuchty, Edwarda Kuchty i Andrzeja Kuchty – właścicieli firm Termy Bukowina oraz Autoremo – Partnera Strategicznego Pikniku, Pana Kazimierza Stolarczyka – właściciela firmy Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami – głównego sponsora imprezy. Serdeczne podziękowania kieruję także do firm i instytucji: Grupa Żywiec, Gemini Holdings, Gemini Park, Czysta Polska, Poland National Team, Totalizator Sportowy, Gaspol, Allmedica, Biela Market, Lewiatan, Euromar Sp. z o.o., Metalic Sp. J. Janowiak, Nowa Targowica Sp. z o.o., Kotelnica Białczańska, Kegel Błażusiak, Fryda, a także Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu.

 Dziękuję serdecznie nowotarskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowańca oraz Szaflar, a także służbie medycznej z Emergency24.pl za wsparcie i profesjonalne zabezpieczenie w czasie trwania Pikniku. Bez Was ta impreza po prostu nie mogłaby się odbyć.

 Pragnę z całego serca podziękować wszystkim pilotom, którzy przylecieli do Nowego Targu. W ich gronie znaleźli się piloci: Dominik ‘ZIPPITY’ Duda – F16 Tiger Demo Team, Przemysław Bielawski/Sebastian Kuc – Mi 24, Konrad Zastawny/Michał Puchalski – Mi 24, Stanislav Cejka, Jan Tvrdik, Jan Rudzinskyj, Miroslav Krejci z czeskiej grupy akrobacyjnej The Flying Bulls, Zoltan Veres – MX2, Peter Besenyei – Corvus Racer, Maciej Pospieszyński – Extra 330Antoni Nowak – Piper Cub, Szymon Tomaszewski – Piper Cub, Jacek Stachoń – Czajka, Marcin Kubrak – Yak 3M, Marek Forystek – Boing Sterman, Józef Stachoń Tutoń – Sting, A11STW, Krzysztof Będkowski – Pipistrel Virus, Jacek Pachytel – AN 2, Łukasz Czepiela – Edge 540 TK, Maria Muś – BO-105, Janusz Gąsienica – CH Kompress, Wojciech Gawroński – CH Kompress, Jerzy Kołodziej – Tulak, John Richards – Cmelak, Mikołaj Tołkacz – Falcon, Maciej Dominiak – BO-105, Krzysztof Łączkowski – Chipmunk.

 To dzięki Waszym umiejętnościom prezentowanym w powietrzu nowotarska publiczność nie mogła oderwać wzroku od prezentowanych na niebie maszyn.

 Dziękuję przedstawicielom Urzędu Lotnictwa Cywilnego, którzy nadzorowali naszą pracę w sposób niezwykle profesjonalny i wielokrotnie dawali dowody na to, że są z nami po to aby nas wesprzeć w bezpiecznym przeprowadzeniu pokazów lotniczych.

 Profesjonalnym, niezwykle ciekawym komentarzem do wszystkiego tego co działo się  na nowotarskim niebie raczyli nas Witold Sokół oraz Jacek Stachoń, za co jestem im ogromnie wdzięczny.

 Słowa podziękowania kieruję także do patronów medialnych, którzy rzetelnie relacjonowali wydarzenia z nowotarskiego lotniska. Są to między innymi: Radio Eska, Tygodnik Podhalański oraz portal 24tp.pl, Nowotarska Telewizja Kablowa oraz portal nowytarg24.tv, podhaleregion.pl, goral.info.pl, podhale24.pl, Przegląd Lotniczy, dlapilota.pl, sky-watcher.pl, flyingtv.pl oraz samoloty. Dziękuję za obecność: TVN, Telewizji Polskiej oraz Radio Kraków.

 Słowa podziękowania należą się wspaniałej publiczności, która przybyła na lotnisko z całej Polski oraz z zagranicy. To właśnie dla Państwa zorganizowaliśmy ten Piknik i głęboko wierzę, że spełniliśmy wszelkie oczekiwania.

Szczególne podziękowania należą się tym członkom Aeroklubu Nowy Targ oraz wolontariuszom, których ciężka, wielomiesięczna praca zaowocowała naszym wyjątkowym, nowotarskim świętem lotniczym. Dziękuję wszystkim tym którzy włożyli olbrzymi wysiłek w realizację XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.               

Szanowni Państwo, na koniec pragnę skierować słowa przeprosin do wszystkich tych, którym przebieg imprezy w jakikolwiek sposób zakłócił należyty spokój. Z całego serca proszę o wyrozumiałość, wszak to tylko dwa dni w roku, gdy nad Nowym Targiem pojawiają się maszyny z całego świata, w tym najgłośniejszy, ale zarazem wzbudzający prawdziwe emocje, samolot bojowy F-16 „Jastrząb” z polską szachownicą na skrzydle. Jestem przekonany, że okazja podziwiania jego możliwości – po raz pierwszy w historii – właśnie nad Nowym Targiem, w towarzystwie tak wielu uśmiechów i zachwytów publiczności, chociaż w części zrekompensuje Państwa dyskomfort. Pragnę w tym miejscu przytoczyć relację lokalnych mediów: Ci, którzy pozostali w domach, wyczekiwali zjawiskowej maszyny na swoich balkonach i w oknach. Poruszenie pokazem – podobnie, jak dwoma przelotami w piątek i sobotę – objęło wszystkich, bez wyjątku. Kierowcy zatrzymywali samochody, ludzie wychodzili ze sklepów i budynków, rodzice ochraniali uszy swoich dzieci, psy ujadały i chowały się z przerażenia hukiem myśliwca. Wiele osób płakało ze wzruszenia – szczególnie, że majestatyczny lot dedykowany był wszystkim żołnierzom poległym na polu walki. Wobec potęgi F16, z całą pewnością nikt nie pozostał obojętny.”

Zorganizowany przez nas Piknik Lotniczy miał na celu zapewnić Państwu wiele atrakcji, ale przede wszystkim miał służyć jeszcze lepszej popularyzacji lotnictwa sportowego i wojskowego, a także miasta Nowy Targ jako ważnego punktu na światowej mapie lotniczej.

Myślę, że z pełną odpowiedzialnością mogę pokusić się o stwierdzenie, że Nowotarski Piknik Lotniczy ma już charakter imprezy międzynarodowej i można go określać mianem prawdziwego AirShow. 

 

Z lotniczym pozdrowieniem

Prezes Aeroklubu Nowy Targ

Paweł Kos”

/ps/

 

Piotr Starmach 15.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Alicja 21:11 15.07.2019

Z roku na rok jest coraz lepiej i coraz ciekawiej, co widać po rosnącej liczbie widzów. Najpiękniejsze lotnisko w Polsce raz do roku obchodzi święto i tak powinno być. Malkontenci niech pozamykają okna, ustawią się od rana w kolejce do kolejki na Kasprowy lub wyjadą nad morze i schowają się za parawanem. Mam nadzieję, że będziemy mieli co roku powód, by w lipcu przyjechać do Nowego Targu, bo w górach za tłoczno w tym czasie. Pozdrawiam.

Zobacz również