Kamery live
prognoza pogody

Podziękowania dla młodych bohaterów

25 czerwca 2021 12:28

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta podziękowano trójce tegorocznych absolwentów klas mundurowych LO w Szkole im. prof. Venuleta w Nowym Targu. Marcin Jandura z Maniów (klasa wojskowa) Dawid Zasada z Bustryku (klasa pożarnicza) i Marcin Owsiak z Lipnicy Wielkiej (klasa policyjna) doskonale wykorzystali swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w życiu codziennym, ratując życie jednej z mieszkanek Nowego Targu. 

Podziękowania dla młodych bohaterów

Młodzi mężczyźni zostali wyróżnieni przez władze miasta, symboliczne kwiaty wręczyła im też nowotarżanka, której udzielono ratunku. Wszyscy są absolwentami mundurowego LO w Szkołach im. Prof. Venuleta. Marcin Jandura to mieszkaniec Maniów (klasa wojskowa) , Dawid Zasada, z Bustryku klasa pozarnicza), Marcin Owsiak z Lipnicy Wielkiej klasa policyjna

-To podziękowanie, ale też pokazanie przykładu profesjonalizmu, czyli tej nauki udzielania pierwszej pomocy, zachowania zimnej krwi w sytuacji, gdy trzeba tej pomocy udzielić. Pani, której ratowanie życia zaangażowali się panowie też zwracała się o to, by uhonorować za tę postawę i dać przykład dla innych młodych ludzi – wyjaśniał burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. 

-Chciałam podziękować władzom miasta, że chcecie państwo uhonorować postawę chłopców. Oni swoimi czynami udowodnili, że to, czego się nauczyli mogli pokazać w życiu codziennym. Ta pani jest tutaj z nami. My też uhonorowaliśmy chłopców i państwu też za to dziękuję – dziękowała Alicja Kustwan, właścicielka prywatnego liceum. 

os 25.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również